Det nærmer seg søknadsfrist

Foto: TINE
Søknadsfristen for produksjons- og avløsertilskudd er 15. oktober, og 2019 er siste året du har anledning til å søke mellom 16. og 29. oktober uten å få trekk. Etter 29. oktober er det ikke mulig å sende inn søknad, skriver Landbruksdirektoratet på sine nettsider.
Både foretak med husdyrproduksjon og foretak med planteproduksjon kan søke i oktober. Søknaden leverer du elektronisk. Se rettleiing til hvordan du logger deg inn i Altinn.
Det er kommunen som behandler alle søknader og som svarer på spørsmål om produksjonstilskudd og tilskudd til avløsing ved ferie og fritid.
Allesom har levert inn søknad del 2 kan endre opplysningene i søknaden til og med 29. oktober.
i forskriften.
Del 2 av søknaden gjelder både foretak som driver med husdyrproduksjon og foretak med planteproduksjon. Du kan søke om følgende tilskudd:
- tilskudd til avløsning ved ferie og fritid
- tilskudd for husdyr (unntatt ammegeit og sau)
- tilskudd til økologisk areal og husdyrproduksjon
- tilskudd for bevaringsverdige husdyrraser
- distriktstilskudd for frukt, bær og veksthusgrønnsaker og salat på friland, samt matpotet dyrket i Nord-Norge
- areal- og kulturlandskapstilskudd
- tilskudd for dyr på beite
- tilskudd for dyr på utmarksbeite
- driftstilskudd til melkeproduksjon
- driftstilskudd til spesialisert storfekjøttproduksjon
- tilskudd til små og mellomstore melkebruk
Du må også registrere dyr som gir grunnlag for:
- tilskudd til avløsning ved ferie og fritid
- tilskudd for grovfôrareal
Du finner mer informasjon på Landbruksdirektoratets sider på internett.